Proszę o kontakt Stevie Wonder (vel Stefcio) to czarny kocur na szczęście Warszawa

Zaznacz jako Spam nieprawidłowo klasyfikowane zdublowane wygasło obraźliwe

Adopcje kota Data publikacji: 2014/06/22
  • Kraj: Polska
  • Województwo: mazowieckie
  • Miejscowość: Warszawa
  • Telefon: 504 779 358

HISTORIA KOTA:
Stivie Wonder (vel Stefcio) jest kotem niebanalnym. A jego imię nie wzięło się z przypadku… Wraz z bratem zostali znalezieni w muranowskich piwnicach w połowie 2010 r. i cudem uratowani od losu piwnicznego/podwórkowej zagłady, trafili do naszego domu tymczasowego. Kotom nie udało się uratować wzorku, ale zostali ochrzczeni na cześć słynnych niewidomych Raya Charlesa i Stiviego Wondera zaczęli godnie kroczyć przez życie. Ray znalazł szybko dom, w którym szczęśliwie mieszka do dziś. A Stivie? Doprowadzony do porządku szuka i znajduje dom, który akceptuje jego niepełnosprawność (kot widzi w 20%, radzi sobie świetnie). W domu tym wiedzie szczęśliwe i uporządkowane życie. Do czasu :( Kontakt z lękliwym psem, przeprowadzki, nieporozumienia z Nowym Dorosłym w domu kończą się problemami z agresją i koniecznością znalezienia kotu nowego domu. Tak trafia do nas jako Kot Tymczasowy w grudniu 2013r.. Dokładnie przebadany na wszystkie strony, w tym neurologicznie, okazuje się w pełni zdrowy I podlega jedynie terapii behawioralnej, która skutkuje zerową agresją.
STAN ZDROWIA:
Ogólny stan zdrowia bardzo dobry. Kot kastrowany. Kot jest na karmie Renal, do ponownego zastanowienia w czerwcu 2014 po kontrolnych badaniach krwi i moczu. Inne badania zaliczone, w tym kontrolne USG nerek. Szczepienia i odrobaczenia na bieżąco.
KŁOPOTY ZE WZROKIEM A ZACHOWANIE:
Stivie wg najlepszych lekarzy widzi w zakresie około 20%, w mocnym świetle i gdy przedmiot/podmiot jest naprzeciwko oczu. Reaguje zatem z większą uwagą na wydarzenia po bokach głowy, na nagłe dźwięki, przemieszczenia. Staje się wtedy uważny. Poza tym nie wykazuje żadnych problemów z koordynacją ruchów czy nadmierną pobudliwością. Bywa, że się denerwuje, ale pokazuje to jak każdy inny kot, na początku wzmożonym ruchem ogona. Dzięki temu kota można łatwo zrozumieć. Poza tym kot zachowuje się normalnie: nie wpada na rzeczy, nie potyka się, wskazuje na poziomy górne, jak kanapa czy stół. Nie znamy drugiego kota z wadą wzroku tak precyzyjnego w skoku, poruszaniu się. Życzyłabym wszystkim niedowidzącym kotom tak wspaniałej umiejętności adaptacji do rzeczywistości.
CECHY:
Kot silny, pewny siebie, stabilny, mocny, konkretny, odważny. Uwielbia być na rękach, tulić się, przybiega wołany jest do miseczki. Potrzebuje dużo ruchu, zabaw i uwagi. Wyjątkowo towarzyski. Lubi ludzi, też obcych; nie boi się lekarza weterynarii.
JAKIEGO DOMU SZUKA:
Stivie Wonder szuka mądrego i odpowiedzialnego domu. Domu, gdzie będzie dobrze żywiony, a gdy zajdzie potrzeba – badany i leczony przez lekarza weterynarii. Domu, który mu zapewni opiekę, zabawę, czas, uwagę. Stivie na długiej smyczy i porządnych szelkach wychodził kilka razy w roku na spacery w bezpiecznym terenie i takie wycieczki sprawiały mu radość. Od roku jest kotem w pełni niewychodzącym i też ma szczęśliwe życie. Stivie potrzebuje stymulacji. Nuda go zmęczy. Potrzeba zatem możliwości wskakiwania wyżej, pudełek, różnych zabawek (zobaczcie filmik, na którym Stefcio :) układa swoje skarby:) czasu z człowiekiem.
Stivie szuka domu jako jedynak - ważne jest, aby osoba, z która zamieszka będzie miała dla niego regularnie CZAS: na zabawę, na przebywanie razem. Doświadczenia z życia z Stefciem są jednoznaczne: gdy ma za mało uwagi i zabawy, zaczyna o nią zabiegać, niekiedy podgryzaniem w łydki, czy ręce. Został tego niefortunnie nauczony, ale można tego spokojnie unikać (prowadzona terapia behawioralna przynosi wspaniale efekty, kot bez żadnych leków zachowuje się całkowicie poprawnie, jeśli tylko człowiek odpowiednio odczytuje jego sygnały i umie się z kotem porozumieć :) takiego Człowieka szukamy!).
WAŻNE:
Chcąc zapewnić temu "kotu po przejściach" najlepsza opiekę, zastrzegamy możliwość wyboru domu. Zapraszamy do naszego domowego hotelu, gdzie Stefcio teraz przebywa, na wizyty zapoznawcze i przed adopcyjne. Można wpaść i poobserwować kota, jego zachowanie, poznać się z nim. Prosimy tez o podpisane umowy adopcyjnej oraz zgodę na wizytę po-adopcyjną. Oferujemy w zamian stale wsparcie i pomoc przy adaptacji kota do nowych warunków. Za wszelką cenę chcemy uniknąć sytuacji, w której kot tez musiałby ponownie zmienić dom ze względu na niedopasowanie do innych kotów, ludzi bądź otoczenia. Dlatego zrobimy wszytko, aby nowy dom okazał się ostateczny. Dziękujemy za wyrozumiałość:) ; w imieniu swoim i Stiviego. Wierzymy, że dobry i mądry Dom zrozumie, że wszystko co robimy, ma na celu dobro tego wspaniałego i wyjątkowego kota.
Kontakt w sprawie adopcji: tel. 504 779 358, info@petbonton.pl,fb.com/petbonton